26 C
Mumbai
Saturday, September 30, 2023
- Advertisement -

Vijay Hazare Trophy 2021-22: Full match schedule, groups, date, venues, timings

Must read

Elite Group A

Gujarat: Saurav Chauhan, Bhargav Merai, Dhruv Raval, Het Patel (wk), Ripal Patel, Rahul Shah, Umang Kumar,   Karan Patel, Piyush Chawla, Roosh Kalaria, Chintan Gaja, Tejas Patel, Mehul Patel, Abhiinav Tandel, Siddharth Desai, Hardik Patel, Hemang Patel, Parth Vaghani and Kathan Patel. 

Vidarbha: Faiz Fazal (C), Akshay Wadkar, Atharva Taide, Ganesh Satish, Apoorv Wankhede, Jitesh Sharma, Yash Rathod, Shubham Dubey, Siddhesh Wath, Aditya Sarvate, Akshay Wakhare, Harsh Dubey, Akshay Karnewar, Lalit Yadav, Siddhesh Neral, Aditya Thakre, Darshan Nalkande, Yash Thakur, R Sanjay and Ganesh Bhosale.

Elite Group B

Bengal: Sudip Chatterjee (c), Shreevats Goswami, Abhishek Das, Anustup Majumdar, Sumanta Gupta, Ritwik Roy Chowdhury, Ranjot Singh Khaira, Suvankar Bal, Kaif Ahmad, Pradipta Pramanik, Writtick Chatterjee, Shahbaz Ahamad, Karan Lal, Sujit Kumar Yadav, Mukesh Kumar, Akash Deep, Geet Puri, Mohammad Kaif, Sayan Sekhar Mondal and Sayan Ghosh.

Karnataka: Manish Pandey (C) Rohan Kadam, Samarth R (VC), Karun Nair, Siddharth Okay V, Abhinav Manohar, Nischal D, Sharath B R, Sharath Srinivas, Suchith J, Shreyas Gopal, Okay C Cariappa, Ritesh Bhatkal, Pravin Dubey, Vidyadhar Patil, Koushik V, Prateek Jain, Darshan M B, Vyshak V and Venkatesh M.

Tamil Nadu: Vijay Shankar (c), N Jagadeesan (vice-captain), Dinesh Karthik, C Hari Nishaanth, M Shahrukh Khan, R Sai Kishore, M Ashwin, Sandeep Warrier, M S Washington Sundar, M Siddharth, B Sai Sudharsan, V Ganga Sridhar Raju, M Mohammed, J Kousik, P Saravana Kumar, L Suryapprakash, B Indrajith, R Sanjay Yadav, M Kaushik Gandhi, R Silambarasan

Mumbai: Shams Mulani (C), Yashasvi Jaiswal, Arman Jaffer, Akarshit Gomel, Sagar Mishra, Siddhesh Lad, Shivam Dube, Hardik Tamore, Prasad Pawar, Tanush Kotian, Prashant Solanki, Sairaj Patil, Aman Khan, Atharva Ankolekar, Dhawal Kulkarni, Mohit Avasthi, Tushar Deshpande, Atif Attarwala, Deepak Shetty and Parikshit Valsangkar.

Elite Group D

Kerala: Sanju Samson (capt), Sachin Child (vice-captain), Valsal Govind, Rohan Kunnummal, Vishnu Vinod, P.Rahul, Abdul Basit, S.Mithun, Akshay KC, Vaishakh Chandran, Basil Thambi, Vishweshwar Suresh, Nidheesh MD, Anand Joseph, Jalajj Saxena, Mohammad Azharuddeen, Vinoop Manoharan, Sijomon Joseph, Manu Krishnan

Maharashtra: Ruturaj Gaikwad (capt.), Rahul Tripathi (vice-capt.), Yash Nahar, Naushad Shaikh, Azim Kazi, Ankeet Bawane, Shamshuzama Kazi, Mukesh Choudhary, Pradeep Dadhe, Manoj Ingale, Ashay Palkar, Divyang Hinganekar, Jagdish Zope, Swapnil Fulpagar, Avdhoot Dandekar, Taranjit Singh Dhillon, Siddhesh Veer, Yash Kshirsagar, Pavan Shah, Dhanraj Pardeshi

- Advertisement -

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − four =

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

- Advertisement -

Latest article